0242 522 00 59
BÜYÜLÜ RUMELİ
1.Gün    İstanbul–Plovdiv-Sofya    
   
Saat 20:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, Saat 20:45  Beşiktaş Yıldız Camii Önü ,Saat 21:30 Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile Silivri – Çorlu –Edirne karayolu takip edilerek Kapıkule  sınır kapısını kullanılarak Bulgaristan Plovdiv’e  Yolculuk.

 
2.Gün    Sofya - Üsküp
    Sabah saatlerinde Plovdiv ‘e  varış ve panaromik şehir turu ;  Bizans,Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş  merkezlerini,  koruma altındaki eski şehri ve antik tiyatroyu görme olanağımız olacak. Plovdiv hakkında genel bilgi.Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek.Cuma  Camii  ziyareti ve Plovdiv müslümanlarının yaşam tarzı. Sveta Bogoroditsa Kilisesi ziyareti.Balaban evi.Nikola Nedkoviç Evi.Zlatio Boyaciev  Evi. Hindilyan Evi. Antik Tiyatro ve Eski  Plovdiv görülecek yerler arasındadır.Şehir turumuzu tamamladıktan sonra Sofya’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.Sofya şehir turumuzda  St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilise’si, Aleksander  Nevski Katedrali  Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasindadir.Şehir turu sonrası yaklaşık 4 saatlik yolculuktan sonra Üsküp’e varış ve otelimize yerleşme.

3.Gün    Üsküp - Ohrid
   Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile  Üsküp  panaromik şehir turumuzda ; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.'dan kalma Taş Köprü,  Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.'dan kalma St Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası öğlen yemeği için serbest zaman.Yemek sonrası  extra olarak düzenleyeceğimiz  mistik şehir Tetovo ve Gostivar ve Matka Vadisi turumuzu yapıyoruz . Bu turumuzda İpek yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Arabati Tekkesini gezip sohbet imkanı bulabilirsiniz ve ayrıca çok görkemli  ve renkleri ile ünlü Alaca Camii ve Osmanlı Hamamını görebilir ve eşsiz manzarası ile Matka Kanyonunu görebilirsiniz.Turumuzun ardından Ohrid’e varış ve Çarşı,Ayasofya Kilisesi ( panaromik),Antik Tiyatro,İmaret Camii  (ama şu anda Plaoşnik Kilisesi) ve Ohrid Kalesi( panaromik )görülecek yerler arasındadır.Ohrid turumuzu tamamladıktan sonra Strugadaki otelimi ze varış ve konaklama.( Tetova-Gostivar-Matka Kanyon Turu Kişibaşı 15 € )

4.Gün Ohrid-Manastır-Selanik - İstanbul
    Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, inci alışverişi için göl kenarında vereceğimiz serbest zaman ve extra tekne gezimiz sonrası, turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağınız Manastır’a doğru hareket ediyoruz.Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ,Atatürk Müzesi,Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi,güneş saati, 16. yüzyıldan kalma Yeni Camii,Saat kulesi,Bedesten,Isak Paşa Camii ve Hamidiye caddesi görülecek yerler arasındadır.Gezimiz sonrası Selanik’e hareket ve pararomik şehir turumuzda beyaz kule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelo -P.konstantin heykelleri ,Vardar, Makedonia,Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır.Selanik turumuzun ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Gümülcine ,Dedeağaç güzergahını takip ederek İpsala sınır kapısına varıyoruz.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası gece saatlerinde İstanbul’a varış  ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması. ( Tekne Turu Kişibaşı 15 € )  

   TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ   :
* Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım.
* Üsküp Gold Hotel v.benzeri otel’de oda kahvaltı 1 gece, Ohrid & Struga Biser Otel veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama.
 * Yol boyunca otobüsteki İçecek ikramları.
 * Mesleki Sorumluluk Sigortası    ,65 yaş üstü 10 € fark  alınmaktadır.
 * Rehberlik ücreti,ara transferler sınır geçiş masrafları,konaklama vergileri  
  TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ   : 
 * Yurtdışı çıkış fonu 15 Tl
 * Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 * Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda  alınan kahvaltı
 * Öğlen ve akşam yemekleri Yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
 * Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli    :  Nakit 120 €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
31 Ağustos 2017
31 Ağustos 2017
139.00 Euro 0 - 0 Yaş   Ücretsiz
0 - 0 Yaş   Ücretsiz
0 - 0 Yaş   Ücretsiz
0 - 0 Yaş   Ücretsiz
BÜYÜLÜ RUMELİ

1.Gün    İstanbul–Plovdiv-Sofya       Saat 20:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, Saat 20:45  Beşiktaş Yıldız Camii Önü ,Saat 21:30 Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile Silivri – Çorlu –Edirne karayolu takip edilerek Kapıkule  sınır kapısını kullanılarak Bulgaristan Plovdiv’e  Yolculuk. 2.Gün    Sofya - Üsküp     Sabah saatlerinde Plovdiv ‘e  varış ve panaromik şehir turu ;&nb...

139.00