0242 522 00 59
OTOBÜS İLE BÜYÜLEYİCİ ORTA AVRUPA TURU

 1.Gün
İstanbul–Sofya - Belgrad  
 Saat 19:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, Saat 19.45  Mecidiyeköy Trumps Avm Önü,Saat 20.30  Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile Edirne Kapıkule sınır kapısını kullanılarak Sofya’ya  gece yolculuğu.  

 2.Gün
1.konaklama Belgrad    Sabah yol güzergahımız üstünde alınan extra kahvaltımızın ardından Sofya’ya varış  ve panaromik Şehir turumuzu yapıp kısa birmolamızın ardından , Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad'a varış.Belgrad'a varışımıza müteakip canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa'nınen eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşemoyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'yakatıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet'in uğruna yaralandığı ama fethinin KanuniSultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden BelgradKalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi,Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizi tamamladıktan sonraotelimize varış ve konaklama.

 3.Gün
2.konaklama Budapeşte  Sabah otelde alacağımız  kahvaltı sonrasıhareket ile BUDAPEŞTE’ye doğru yolumuza devamediyoruz.Yaklaşık 5 saatlik yolculuktan sonra  Şehirturunda ; 150 yıl Osmanlıhakimiyetinde kalan şehirdeOsman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’ninbirleşmesi İle macaristanın Başkenti olan Budapeşte Şehri ; Kahramanlar Meydanı,Andrassyve Rakoczy Caddeleri,Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, ErszebetKöprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, GellertTepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır.Serbest zamanve alış-veriş molasısonrası konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama.ExtraTurlar : * Tuna Tekne Turu ( 1 Adet İçecek ) Kişibaşı  : 25 €* Çıgan Gecesi Eğlencesi : Şarapları ve şarapmahsenleri ile ünlü olan Budafolk bölgesindeki restaurantta önce dünyanın enbüyük şarap fıçısını görecek ve sonra restauranta geçeceğiz. Çigan müziğieşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerinde katılacağıshowların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlencedolu bir Macar gecesine katılacağız.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + Limitsiz İçecek  Kişi Başı : 45 €

 4.Gün
3.konaklama ViyanaSabah otelde alacağımız  kahvaltısonrası hareket ile VİYANA’ya doğru yolumuza devamediyoruz.Viyana Şehirturunda ;Opera Üniversite , ParlementoBinası ,Tiyatro ,Prater Holfburg veMüzeler bölgesi bulunmaktadır.Turumuzun bitiminde serbest zaman ve alışverişmolası sonrası  otelimizehareket ve konaklama. Geceleme Viyanadaotelimizde.ExtraTurlar :* Viyana Gece Operasına Klasik Müzik konserlerinden birini izleme imkanıbulabileceklerdir. Kişi Başı 50 €( Sezonuna göre klasik müzik konseri veya valsve bale gösterisi )

* Grinzing Kasabasıve Viyana Gece Turu

Bir bağcılık köyüolan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerdeotantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur.Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğlence turu. 

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + İçecek  
: Kişibaşı  45 €

 5.Gün
4.konaklama Prag Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasıyol güzergahımız üzerinde bulunan ve görülmesi gereken yerlerden biri olanViyana Ormanları – Seegrote Mağara Gölü , Baden Şehri ve Mayerlingi kapsayanturumuzu yapıyoruz.; extra olacak düzenlenecek olan bu turumuzda  ilk olarak Seegrote yüzyılın başında madenolarak açılmış yapay bir mağaradır. Burada özel rehber eşliğinde gezerkenNazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağaradaçalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve şapeli görecek ve mağaradakigölde tekne ile gezeceğiz. İkinci durağımız olan Heiligenkreuz (kutsalhaç)manastırı ise Avusturya’nın en eski ve önemli dini yapılarından birisidir.XII. yy‘dan kalma bu yapı 1529 ve 1683 yılları arası Osmanlı saldırılarınahedef olmuştur. Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının(1889 yılında Velihat Prens Rudolf’ un kendisini ve 17 yaşındaki metresiMary Vetsera’yı öldürmesi olayı.)geçtiği Mayerling av köşkündeki Prens Rudolfanısına yapılmış şapelinin yakınından geçeceğiz.Bu gezilerimizi yaptıktan sonraise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrindengececeğiz.Turumuza katılmayan misafirlerimiz Viyana’da serbest kalabilirler.Dahasonra Viyana’dan hareket ile bir başka Başkent’e doğru yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası ÇEK CUMHURİYETİ BAŞKENTİ olan PRAGŞehrine varıyoruz. Panaromik Şehirturu sonrası ; Bu turumuzda Hradcany Kale Bölgesi,  yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotikRönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, 13.yüzyıldaBaş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğuCharles Köprüsü ,eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecekyerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasıserbest zaman ve otelimize hareket konaklama otelimizde. 

ExtraTurlar :

1.Seçenek  :  VLTAVA NEHRİNDE YEMEKLI TEKNE TURU

Prag'da ki gecenizi oldukça değişik veetkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz bu yemekli, müzikli gemigezimiz size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca,Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederek ve müzikeşliğinde akşam yemeğinizi yiyeceksiniz. Sonrasında isteyenler şehir merkezineyada otelimize gidebilirler. 
Dahil olan servisler: Ulaşım + Gemi Gezisi + Açık Büfe Türk MenüsüneUygun Yemek + Hoşgeldin İçkisi + 1 İçecek  Kişi Başı : 40 €
2.Seçenek :  ORTACAG GECESIRestoran bölümünde, et çeşitleri, limitsizşarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği veortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısıotelimize dönüyoruz.  Dahil olan servisler: Ulaşım + Şato Gezisi + Yemek + Limitsizİçecek + Show + Müzik  :  50 €3.Seçenek : ViyanaOrmanları Turu : Dahil olan servisler: Ulaşım +Müze Girişleri  :  45 € 

 6.Gün
5.konaklama Prag Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman.Dileyenmisafirlerimiz ile extra turlarımızı yapıyoruz.Konaklama Prag’daki otelimizde. 1.Seçenek : KARLOVY VARY TURUAtatürk’ün severek ziyaret ettiği ve 28 gün kaldığı , 12 adet sıcak sumineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaretediyor ve alışveriş imkanı bulabilirsiniz.( 1358 yılında 4. Charlestarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir.)Dahil olan servisler : Ulaşım+ Müze Girişleri  : Kişibaşı  30 €2.Seçenek :  TEREZINNAZI KAMPI – DRESDENTURUPrag'tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunanTerezin, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kaleolarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Çekoslavakya'ya girişiile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüş ve Getto'da yaşayanMuseviler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur.DRESDEN : Prag’tan Elbe nehri boyunca yaklaşık 188 km.lik (yaklaşık 2,5saat) keyifli ve müthiş manzaralı bir yolculuk. Dresden, ufak ve şirin eskiDoğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipiksosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden birşehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( KadınlarKilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramikgezilecek yerler arasındadır.  Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri  : Kişibaşı : 40 € 

 7.Gün
6.Konaklama Budapeşte Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızı alarak Bratislava’ya doğruhareket ediyoruz.. BratislavaPanaromik Şehir turumuzda; Tuna Nehrikıyısında yer alanşehir hem Avusturya'ya hem deMacaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece ikitane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipli ğiyapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehirkıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, BratislavaKalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace,Parlamento ,Slovak Devlet Tiyatro Binası ,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’yailk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra Konaklama yapacağımız Budapeşte ye  doğru hareket ediyoruz ve konaklama otelimizde.

 8.Gün
7.Konaklama  Budapeşte Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile  İlk olarak extra turumuzu yapıyoruz. Extra turumuza katılmayan misafirlerimiz Budapeşte’de vakit geçirebilirler. Konaklama Budapeşte Otelimizde.

ExtraTurlar :

ESZTERGOM VISEGRADSZENTENDRE TURU

Esztergom: Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olanEstergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olanEstergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü EstergomKalesi şu anda Estergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar,araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardakiOsmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nınbulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrinhemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir.

Visegrad: Esztergom'dan sonra Renaissance restaurantta alınacak öğleyemeğinin ardından Tuna nehrinin en güzel manzaralarından biri VISEGRADtepesinden seyredilecektir. 

Szentendre: Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlısokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. GünümüzdeSzentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarakBudapeşte'lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kiliseninbulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarındayürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerindenolan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler,porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşaphediyelikler satan onlarca dükkan vardır.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri – Öğle Yemeği Dahil Kişibaşı  : 50 € 

 9.Gün
8.Konaklama  Bükreş Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile  Bükreş’e hareket. Yolda verilen molaların ardından akşam geç saatlerde Bükreşevarışı takiben panoramik Bükreş şehir turu yapıyoruz.Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Çavuşesku Sarayı Parlamento Binası, Zafer Anıtı,Zafer Meydanı,Nicolae Balcescu caddesi,Eski Romanya Bankası,Bükreş Üniversitesi gezilerinin ardından otelimize hareket ediyoruz ve konaklama.

10.Gün
Bükreş– Varna - İstanbul Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımızı alarak artık dönüşyolculuğumuza başlıyoruz.Bulgaristan üzerinden Varna’ya hareket ediyoruz. Varna  panaromik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi,Bazilika ve  Katedralgöreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzu yapıp kısa bir serbest zamandan sonra Nessebar - Burgaskarayolu takip edilerek Dereköysınır kapsınına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası  Kırklareli - Çorlu karayolu takipedilerek  akşam geç saatlerde İstanbul’a varış, gezimizin sonu vemisafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

» Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetlerimiz

* Lüx Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım ve çevre gezileri
* Tur programında belirtilen ülkelerde oda kahvaltı konaklama
* Belirtilen otellerde 8 gece 9 gün konaklama
* Mesleki Sorumluluk Sigortası  (65 yaş üstü için 15 € fark alınmaktadır )
* Rehberlik ücreti,ara transferler sınır geçiş,konaklama vergileri ve ayakbastı ücretleri

» Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

* Yurtdışı çıkış fonu  :  15 Tl* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda  alınan kahvaltı
* Öğle ve Akşam yemekleri , yemekler esnasında alınacak içecekler
Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli       :  Nakit  120 €   !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
04 Ağustos 2017
13 Ağustos 2017
549.00 Euro 0 - 0 Yaş   Ücretsiz
0 - 0 Yaş   Ücretsiz
0 - 0 Yaş   Ücretsiz
0 - 0 Yaş   Ücretsiz
OTOBÜS İLE BÜYÜLEYİCİ ORTA AVRUPA TURU

 1.Günİstanbul–Sofya - Belgrad    Saat 19:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, Saat 19.45  Mecidiyeköy Trumps Avm Önü,Saat 20.30  Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile Edirne Kapıkule sınır kapısını kullanılarak Sofya’ya  gece yolculuğu.   2.Gün 1.konaklama Belgrad    Sabah yol güzergahımız üstünde alınan extra kahvaltımızın ardından Sofya’ya varış  ve panaromik Şehir turumuzu yapıp kısa birmolamızın ardından ...

549.00